Praktyczne i funkcjonalne kurtyny PCV


Stawianie hal magazynowych, produkcyjnych czy tych o przeznaczeniu do handlu to dziś naprawdę nie problem. Bodajże najwięcej czasu przy realizacji inwestycji zajmuje przygotowanie fundamentów. Potem ustawienie konstrukcji z prefabrykatów zajmuje niewiele czasu i nie wiadomo kiedy hala jest gotowa do użytkowania.

Na koniec pozostaje wydzielenie wewnątrz osobnych przestrzeni pod rozmaite cele. Granice między obszarami wyznacza się zazwyczaj lekkimi ściankami działowymi. W przejściach zaś wiesza się kurtyny paskowe lub uchylne drzwi.

Kurtyny mają tę zaletę, że swobodnie mogą je pokonywać pracownicy poruszający się pieszo. Jest to również rozwiązanie wygodne dla osób jeżdżący wózkami widłowymi. Przesuwanie palet z towarem na ręcznych paleciakach również nie powinno nastręczyć trudności. Paski ustępują pod niewielkim naporem ręki lub ciała.

Sprawdź jeszcze na: https://www.ekranypcv.pl/

Kurtyny z pasów pcv są również pomocne, gdy trzeba zapewnić zmienną temperaturę lub inne warunki w obu pomieszczeniach, które poprzez kurtynę powinny być rozgraniczone. I tak dla przykładu stosuje się je z powodzeniem na granicy chłodni i hali sklepowej. Również wydzielenie części ogrodowej z wielkiej hali marketu budowlanego nie będzie stanowić problemu. Pozwoli to na zachowanie dużej wilgotności potrzebnej roślinom, podczas gdy reszta hali pozostanie sucha.