Naprawa dachu. Czy warto naprawiać samodzielnie?


Dach, który przecieka to coś, co należy naprawiać bez zbędnej zwłoki. Powody są oczywiste, przeciekający dach może prowadzić do zawilgocenia innych części nieruchomości i pogorszyć jej stan. Zbyt długie zwlekanie z naprawą przeciekającego dachu może przyczynić się do konieczności naprawiania w domu innych rzeczy, likwidowania wilgoci. Nie warto zwlekać, przeciekający dach może spowodować zawilgocenie stropu lub ścian i znaczne koszty kolejnych prac.

Czy warto dach naprawiać samodzielnie?

Samodzielna naprawa dachu, przy drobnych usterkach jest jak najbardziej realna. Wystarczy zaopatrzyć się w odpowiednie pokrycia dachowe i powoli, uważnie likwidować usterkę. Nie bez znaczenia jest dokładność przeprowadzanych prac a także jakość użytych materiałów. Nie można zapominać, że kiepskie materiały i źle wykonane prace, szybko mogą spowodować konieczność dokonania poprawek, a nawet naprawy wszystkiego po raz kolejny.

Podsumowując.

Niewielkie usterki dachu nie wymagają konieczności wynajmowania ekipy dekarzy do jego naprawy. Każdy, kto ma pojęcie o pracach domowych, posiada odpowiednie narzędzia, a przede wszystkim chęci, bez problemu drobne usterki dachu zlikwiduje szybko i skutecznie.

Polecane: membrana na dach