Jak zminimalizować lęk przed dentystą?


Istnieje kilka skutecznych sposobów na to, by zminimalizować bardzo wyraźnie lęk przed dentystą. To świetne triki dla osób, które zapisały się już na leczenie zębów, ale boją się, że zanim dojdzie do dnia wizyty, odwołają ją lub uciekną tuż sprzed drzwi kliniki.

Pierwszym i oczywistym sposobem jest znalezienie dla siebie odpowiedniego gabinetu. Warto poszukać takiego dentysty, dla którego pieniądze nie są najważniejsze i który jest w stanie poświęcić pacjentowi trochę więcej czasu – aby oswoić go z nowym miejscem i przygotować do czekających go zabiegów. Dobrym pomysłem będzie również szczera rozmowa z lekarzem. Dentysta doskonale wie o tym, że niektórzy pacjenci są przerażeni takimi wizytami, dlatego tym bardziej zalęknionym może wszystko dokładnie wytłumaczyć, by ograniczyć ich strach. Warto też umówić się z lekarzem na jakiś sygnał, dzięki któremu pacjent będzie mógł przerwać leczenie w wybranej chwili. Najczęściej takim gestem jest podniesienie lewej lub prawej ręki. Wielu dentystów korzysta z tej techniki.

Stomatolog nie musi być synonimem bólu czy strachu. Osoby, które wciąż się go jednak boją, powinny zastosować się do wyżej wymienionych wskazówek.

Warto odwiedzić: https://mojastomatologia.pl/.